Powitalnia

Polish forum

Moderator: PrzemoF

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Endrju

Re: Powitalnia

Post by Endrju »

kaktus wrote: Tue Nov 23, 2021 7:14 pm :mrgreen:

"Stary ale jary" :?:
;)
No tak chyba coś w tym stylu :)
Pozdrawiam
Andrzej
"Każdy człowiek którego spotykasz na swojej drodze jest Twoim nauczycielem"
ssl69

Post by ssl69 »

Cześć,

Po etapie pierwszej fascynacji wydrukami 3D projektów pobranych z sieci, przyszedł czas aby tworzyć i drukować coś według własnego pomysłu. Tym sposobem trafiłem na FC. Program może nie jest prosty w użytkowaniu (przynajmniej dla mnie, hobbysty cierpiącego na brak czasu), ale za to jest darmowy. Dla mnie Ok.

Pozdrawiam,
Andrzej
kaktus

Post by kaktus »

Hej Andrzeju.

Jak załapiesz przepływ pracy to wszystko się wyjaśni. :mrgreen:

Witam Cię serdecznie w gronie zwolenników FreeCAD. :P
wierny padawan mistrza arturromarr
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
fotonik

Post by fotonik »

Hej,

mam na imię Piotr, jestem z Małopolski, pracuję jako inżynier oprogramowania (Java/C/C++/Simulink/bazy), zawodowo nie mam do czynieniem za wiele z CAD.
Od miesiąca uczę się FreeCADa, projektuję coś we własnym zakresie.
Świetne środowisko projektowania! Potrafię już wygniąć prostą konstrukcję w FEM! :D :P 8-)

Pozdrawiam wszystkich!
Piotr
kaktus

Post by kaktus »

Hej Piotrze ;)

fotonik wrote: Sat Mar 05, 2022 7:24 pm Świetne środowisko projektowania! Potrafię już wygniąć prostą konstrukcję w FEM! :D :P
Rewelacja :!:
:mrgreen:
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
dprojects

Post by dprojects »

Siema FreeCADowe ziomki z Polski ;-) co tam u was słychać? ;-) Do czego używacie FreeCADa? ;-)

Thanks
Darek
github.com/dprojects

workbench for woodworking is available at: github.com/dprojects/Woodworking
herr3ro

Post by herr3ro »

Cześć Wszystkim, miło widzieć polskojęzyczną społeczność , ja dopiero zaczynam przygodę z projektowaniem 3D, wcześniej trochę robiłem w Blenderze, a teraz przyszła pora na projektowanie z prawdziwego zdarzenia :D
kaktus

Post by kaktus »

Cześć.

Witam nowego czytelnika forum i praktykanta FreeCAD.

Z ciekawości zapytam czy widziałeś już wersję rozwojową 0.20?
herr3ro

Post by herr3ro »

kaktus wrote: Mon May 09, 2022 9:36 am Z ciekawości zapytam czy widziałeś już wersję rozwojową 0.20?
A tak, od wczoraj pracuję na 0.20, w sumie dlatego że można na niej powiększyć tą kostkę nawigacyjną, w poprzedniej wersji na moim monitorze była tak mała że nie dało się z niej korzystać. No i widzę też że domyślnie włączony jest workspace Assembly3, to postanowiłem się uczyć tej wersji, zakładam, nie wiem czy słusznie, że to będzie domyślna wersja w przyszłości. Tak to nawet nie wiem co się zmieniło, bo za słabo jeszcze znam Freecad'a ;)
NewJoker
Veteran

Post by NewJoker »

herr3ro wrote: Mon May 09, 2022 10:08 am No i widzę też że domyślnie włączony jest workspace Assembly3, to postanowiłem się uczyć tej wersji, zakładam, nie wiem czy słusznie, że to będzie domyślna wersja w przyszłości. Tak to nawet nie wiem co się zmieniło, bo za słabo jeszcze znam Freecad'a ;)
Niestety to nie oznacza, że ten moduł do złożeń będzie traktowany jako oficjalny w kolejnych wersjach FreeCAD'a. Pytałem o to i wygląda na to, że te niestandardowe moduły dostępne w wersji deweloperskiej są tam trochę z przypadku (lub raczej preferencji deweloperów) i znikną po wydaniu 0.20 jako stabilnej wersji.

Niemniej jednak warto już teraz korzystać z 0.20. Jest tam mnóstwo bug fixów i nowych funkcjonalności przedstawionych tutaj: https://wiki.freecadweb.org/Release_notes_0.20

Liczę na to, że wkrótce nastąpi długo wyczekiwane wydanie 0.20 jako stabilnej wersji. Miało to mieć miejsce już na początku kwietnia, ale oczywiście wystąpiło opóźnienie.
Post Reply