Elkészült alkotások

Általános megbeszélés, kérdések és válaszok magyar fóruma
Forum rules
fórum szabályai és hasznos információk

FONTOS: Kérlek olvasd el ezt mielőtt kérdést tennél fel
Berci
Posts: 65
Joined: Sun Feb 14, 2016 9:56 am

Re: Elkészült alkotások

Post by Berci »

User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: Elkészült alkotások

Post by Theo »

Igen. v0.2.31 -es sheet metal van feltelepítve az add on segítségével. De hiba üzenet a vége. Pedig próbáltam úgy is, hogy az egyik oldalból kimetszek egy darabot, hátha az a gondja, hogy nem talál fogást rajta. Meg megpróbáltam becsapni is. Hozzá raktam egy lemezcsíkot a munkafelületen, hogy onnan kezdje a terítést. De abból se lett semmi. :-(
Berci
Posts: 65
Joined: Sun Feb 14, 2016 9:56 am

Re: Elkészült alkotások

Post by Berci »

Ránézésre nekem is csak kinyomva (sajtolva) gyártharó le.
Balázs
Posts: 4
Joined: Sat Nov 02, 2019 4:41 am

Re: Elkészült alkotások

Post by Balázs »

Üdvözlök Mindenkit!
Több mint 3 éve használom a FreeCAD- et. Fémszerkezetek javításával, felújításával foglalkozom. Gyakran felmerülő igény a partnerek részéről, hogy meglévő elhasznált szerkezeteket, műszaki dokumentáció nélkül, felvételezés alapján javítsak, esetleg fő egységeket cseréljek, vagy teljesen újraépítsek az alapoktól. Gyakori probléma, hogy egy jól működő szerkezetet, teljen elavult technikával gyártottak 20- 30 éve, kérik, hogy a ma használatos modern berendezések által kínált lehetőségek figyelembe vételével alkossam újra az adott szerkezetet. Nem vagyok mérnök. Nem vagyok tervező! A FreeCAD- et YouTube- ról tanulom.Szeretnék a közösség hasznos tagja lenni, idővel, támogatni is a program fejlesztését!
Attachments
porelszívás_ellensúlyos törmelékledobó csappantyúval_forum.FCStd
Felvételezés alapján
(258.36 KiB) Downloaded 252 times
User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: Elkészült alkotások

Post by Theo »

Balázs wrote: Sat Nov 02, 2019 5:45 am Üdvözlök Mindenkit!
Több mint 3 éve használom a FreeCAD- et. Fémszerkezetek javításával, felújításával foglalkozom. Gyakran felmerülő igény a partnerek részéről, hogy meglévő elhasznált szerkezeteket, műszaki dokumentáció nélkül, felvételezés alapján javítsak, esetleg fő egységeket cseréljek, vagy teljesen újraépítsek az alapoktól. Gyakori probléma, hogy egy jól működő szerkezetet, teljen elavult technikával gyártottak 20- 30 éve, kérik, hogy a ma használatos modern berendezések által kínált lehetőségek figyelembe vételével alkossam újra az adott szerkezetet. Nem vagyok mérnök. Nem vagyok tervező! A FreeCAD- et YouTube- ról tanulom.Szeretnék a közösség hasznos tagja lenni, idővel, támogatni is a program fejlesztését!
Szia.
Szerintem szuper. :-)
Én se vagyok se mérnők se tervező, csak egy sima lézervágós nyár eleje óta. A 3D modellezésbe csak belebotlottam a csőlézer kapcsán, bár a cégnél solid edge van erre. Talán érthető hogy mint sima melós ezt nem tudtam megvenni, így akadtam a FreeCad-re pár hónapja csak, de én is a you tube-ról tanulok. De nagyon tetszik, mert az elmúlt években csak 2 D-ben tudtam mozogni. ( A lézer előtt nyolc év vízvágás). De élvezem, hogy új dolgot tanulhatok. Nálad is találtam ilyet. :-) A modell nagy részét be tudtam azonosítani, hogy mikor mit csinálhattál. Viszont a képen lévő részt nem értem, hogy mi történik. :-) Kérlek szépen ha lehet és tudod magyarázd el egyszerűen, (mert nem vagyok túl eszes), de egy sima you-tube link is megteszi ahol ezzel a résszel foglalkoznak. :-) Remélem tudod, hogy mire ezt olvasod, a remekműved le lesz törölve a gépemről, ezért nem kell aggódnód, hogy ki kerül innen, vagy illetéktelenül felhasználom. Csak megnéztem, szép. :-) Ügyes vagy, na és a kérdés itt mi történik?
Attachments
Kérdés.PNG
Kérdés.PNG (5.84 KiB) Viewed 10902 times
Balázs
Posts: 4
Joined: Sat Nov 02, 2019 4:41 am

Re: Elkészült alkotások

Post by Balázs »

Theo wrote: Sat Nov 02, 2019 9:15 am
Balázs wrote: Sat Nov 02, 2019 5:45 am Üdvözlök Mindenkit!
Több mint 3 éve használom a FreeCAD- et. Fémszerkezetek javításával, felújításával foglalkozom. Gyakran felmerülő igény a partnerek részéről, hogy meglévő elhasznált szerkezeteket, műszaki dokumentáció nélkül, felvételezés alapján javítsak, esetleg fő egységeket cseréljek, vagy teljesen újraépítsek az alapoktól. Gyakori probléma, hogy egy jól működő szerkezetet, teljen elavult technikával gyártottak 20- 30 éve, kérik, hogy a ma használatos modern berendezések által kínált lehetőségek figyelembe vételével alkossam újra az adott szerkezetet. Nem vagyok mérnök. Nem vagyok tervező! A FreeCAD- et YouTube- ról tanulom.Szeretnék a közösség hasznos tagja lenni, idővel, támogatni is a program fejlesztését!
Szia.
Szerintem szuper. :-)
Én se vagyok se mérnők se tervező, csak egy sima lézervágós nyár eleje óta. A 3D modellezésbe csak belebotlottam a csőlézer kapcsán, bár a cégnél solid edge van erre. Talán érthető hogy mint sima melós ezt nem tudtam megvenni, így akadtam a FreeCad-re pár hónapja csak, de én is a you tube-ról tanulok. De nagyon tetszik, mert az elmúlt években csak 2 D-ben tudtam mozogni. ( A lézer előtt nyolc év vízvágás). De élvezem, hogy új dolgot tanulhatok. Nálad is találtam ilyet. :-) A modell nagy részét be tudtam azonosítani, hogy mikor mit csinálhattál. Viszont a képen lévő részt nem értem, hogy mi történik. :-) Kérlek szépen ha lehet és tudod magyarázd el egyszerűen, (mert nem vagyok túl eszes), de egy sima you-tube link is megteszi ahol ezzel a résszel foglalkoznak. :-) Remélem tudod, hogy mire ezt olvasod, a remekműved le lesz törölve a gépemről, ezért nem kell aggódnód, hogy ki kerül innen, vagy illetéktelenül felhasználom. Csak megnéztem, szép. :-) Ügyes vagy, na és a kérdés itt mi történik?
Köszönöm az elismerést! Az történik, hogy A0- ás rajzlapra tettem a modellt, néhány mérettel. Ha nálad telepítve van a TechDraw modul, akkor meg tudod nyitni, dupla kattintással a Page fülre!
Balázs
Posts: 4
Joined: Sat Nov 02, 2019 4:41 am

Re: Elkészült alkotások

Post by Balázs »

Üdv Mindenkinek!
Sokszor előfordult már, hogy szükségem lett volna valamilyen hengeres tárgy kiterítésére, néhányszor, áthatással is. Sokszor sokféle képpen próbáltam megoldani, de nem jutottam eredményre. Most viszont egy konkrét feladatot kellett megoldanom, és ma úgy döntöttem mindenképp megcsinálom. Az eddigi eredmény elég bíztató. Bár nem végleges, és már arra nem futotta az erőmből, hogy DXF- et mentsek, és ellenőrizzem is, azért megosztom veletek, talán másnak is hasznos lehet hasonló témában.
Technikai részlet: Tudom, hogy ilyen szerkezeten a varratok nem eshetnek egybe, természetesen szabásterv készítésekor korrigálom. Magamnak.
Amennyiben gyártásra kerül! :lol:
Mielőtt elfelejtem!
Mennyi ideig tartott? Egész nap! :lol:
OS: Linux Mint 19
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.18.4.
Build type: Release
Python version: 2.7.15+
Qt version: 5.9.5
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 7.3.0
Locale: Hungarian/Hungary (hu_HU)
Attachments
Terülj
Terülj
2.png (97.77 KiB) Viewed 10856 times
12.FCStd
Szeletes csőív
(181.23 KiB) Downloaded 224 times
TCsabi73
Posts: 6
Joined: Sat Jan 11, 2020 6:59 pm

Re: Elkészült alkotások

Post by TCsabi73 »

1 hónapja használom a FreeCad-ot.
Első komplex alakzatom.
Image
Attachments
Dimmer box.FCStd
És a fájl...
(933.72 KiB) Downloaded 226 times
Post Reply