Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Általános megbeszélés, kérdések és válaszok magyar fóruma
Forum rules
fórum szabályai és hasznos információk

FONTOS: Kérlek olvasd el ezt mielőtt kérdést tennél fel
User avatar
onesz
Posts: 99
Joined: Fri Nov 11, 2011 8:40 am

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by onesz »

messor wrote: Mon Dec 31, 2018 9:32 am Sziasztok!

Következő lenne a problémám: Létrehoztam egy alakzatot, de az extrudálásnál csak a kontúrjaiból hoz létre egy palástot, sehogy sem sikerül tömör tárggyá képeznem. Tud valaki segíteni?
Sok, sok gyakorlás teszi a mestert.
Szerintem ez egy elég részletes és ha jól értem (kérem javítsatok , ha nem így van),
hogy EXTRUDE - kihúzánál a palástot húzza,
de ha előtte PAD felületet készítek akkor a teljes testet.

https://www.freecadweb.org/wiki/Creatin ... PartDesign

Remélem segít.
User avatar
onesz
Posts: 99
Joined: Fri Nov 11, 2011 8:40 am

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by onesz »

messor wrote: Fri Dec 21, 2018 1:08 pm Másik kérdés: A "part"-kezelőfelületnél(nem tudom hogy ez e a helyes kifejezés?) az alakzat létrehozása hálóból, annak mi az "értelme" ? Tudom hülye kérdés, de több videót is láttam hogy az alakzatot ezzel konvertálják át síkból hálószerű felületté. Tudja valaki? Köszi a választ! :?:
Hát ez már CAD-on bellüli szerkesztési elmélet.

Véleményem szerint a Vázlatrajz (Sketcher) létrehozott alakzatot - mivel ezzel kezdjük, itt lehet megadni a fix pontokat, egyéb igazításokat, méreteket stb. - elkészül egy 2d rajz, vagy több. Ezekből a hálókból lehet alakzatot összerakni, és ez lehet az értelme.
User avatar
onesz
Posts: 99
Joined: Fri Nov 11, 2011 8:40 am

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by onesz »

messor wrote: Sun Dec 23, 2018 8:35 pm Nem lenne rossz, a path munkafelületről egy magyar nyelvű videó. Részletes magyarázattal a szerszámpálya "tervezés"-ről. Annak nagyon örülnék.
És mivel itt a karácsony, mindenkinek nagyon boldog ünnepeket kívánok!!!
Örülünk, ha hozzájárulnak mások is ehhez a nagyszerű programhoz.

Ha van időd és egyéb feltételek adottak, akkor várjuk a videót, úgy tudom a WIKI felhasználói segédlet fordításában is segíteni fognak.

Minden felhasználóból lehet "fejlesztő" is a saját értékeit hozáadva.
User avatar
messor
Posts: 14
Joined: Wed Dec 19, 2018 1:21 pm

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by messor »

onesz wrote: Fri Jan 11, 2019 10:35 am
messor wrote: Sun Dec 23, 2018 8:35 pm Nem lenne rossz, a path munkafelületről egy magyar nyelvű videó. Részletes magyarázattal a szerszámpálya "tervezés"-ről. Annak nagyon örülnék.
És mivel itt a karácsony, mindenkinek nagyon boldog ünnepeket kívánok!!!
Örülünk, ha hozzájárulnak mások is ehhez a nagyszerű programhoz.

Ha van időd és egyéb feltételek adottak, akkor várjuk a videót, úgy tudom a WIKI felhasználói segédlet fordításában is segíteni fognak.

Minden felhasználóból lehet "fejlesztő" is a saját értékeit hozáadva.
Köszi, időközben kaptam már segítséget, és megoldódott a probléma. Üdv!
User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by Theo »

Sziasztok.
Én is új vagyok. :-) (08.23 ) Telepítettem a gépemre a FreeCad-et. Sajnos a kérdést sokba nem fogom előbbre vinni, mert én már a 0.18-as verziót használom. Ott elsőre nem akarta a dxf mentést de felajánlotta, hogy engedélyezzem neki a szükséges letöltést, vagy telepítsem kézzel. Mivel lusta és felelőtlen :D vagyok engedélyeztem neki. :lol: Megcsinálta és a felül (Top) nézetből generált egy dxf-t. Viszont jellemzően nekem is 2D dxf rajzaim vannak. Gond nélkül betölti, megjelenik. De mikor ki akarom húzni akkor hiányolja az aktív testet. Írja, hogy dupla kattintással tegyem aktívvá. Szót fogadok.... De még mindig nem engedi kihúzni, és jön az eredeti hiba üzenet. Mit csinálok rosszul?
User avatar
onesz
Posts: 99
Joined: Fri Nov 11, 2011 8:40 am

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by onesz »

Theo wrote: Tue Aug 27, 2019 3:56 pm Sziasztok.
Én is új vagyok. :-) (08.23 ) Telepítettem a gépemre a FreeCad-et. Sajnos a kérdést sokba nem fogom előbbre vinni, mert én már a 0.18-as verziót használom. Ott elsőre nem akarta a dxf mentést de felajánlotta, hogy engedélyezzem neki a szükséges letöltést, vagy telepítsem kézzel. Mivel lusta és felelőtlen :D vagyok engedélyeztem neki. :lol: Megcsinálta és a felül (Top) nézetből generált egy dxf-t. Viszont jellemzően nekem is 2D dxf rajzaim vannak. Gond nélkül betölti, megjelenik. De mikor ki akarom húzni akkor hiányolja az aktív testet. Írja, hogy dupla kattintással tegyem aktívvá. Szót fogadok.... De még mindig nem engedi kihúzni, és jön az eredeti hiba üzenet. Mit csinálok rosszul?
Szerintem a 2d vonalakat
DRAFT (tervrajz) módban a vonalakat össze kell csatolni a felfelé mutató vastag kék nyillal.
vagy
SCETCHERN (vázlat) módban az összes vonalat össze kell csatolni/kapcsolni és úgy létrehozni egy vázrajzot majd
ezt PART DESIGN (alkatrész tervezés) módban "Új test létrehozása és aktívvá tétele"

Ha elkészült akkor ez lesz az aktív test, mely már kihúzható.

Remélem segít.
User avatar
Theo
Posts: 13
Joined: Tue Aug 27, 2019 3:42 pm
Location: Szécsény (Hungary)

Re: Fájlformátumok, konvertálások oda-vissza

Post by Theo »

Igen. :-) Köszönöm szépen a választ.
Aztán még nagyon nagyon sok kérdésem lenne, de még nem tudom milyen sorrendben lenne helyes felraknom. :-) Pillanatnyilag YouTube videókat nézek és csapongok jobbra balra. :-) De ezek nagyrészt nem ide valók. Ezért abba is hagyom és nem spammelem szét a fórumot. Bocs.
És kösz még egyszer a választ.
Post Reply