A2 plus

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
sp36
Posts: 32
Joined: Thu Feb 27, 2020 7:50 am

A2 plus

Post by sp36 »

Witam

W załączonym pliku rolka jest wykonana jako jeden obiekt, podobnie element do którego chcę ją zamocować. Używam do połączenia tych elementów funkcji coincident , elementy się łączą, zapisuję w pliku. Do tego momentu jest ok. Kiedy zaimportuję ten obiekt do pozostałej części projektu funkcja coincident się rozpada i nie ma sposobu by to ponownie połączyć.

Takich sytuacji gdzie coś dzieje się bez sensu jest sporo. Tracę dużo czasu na walkę z wiatrakami. Ileś godzin pracy zmarnowane, bo coś się rozpada, znika lub inne dziwadła się dzieją.

Proszę o podpowiedź jak z tym sobie poradzić. To są jedne z ostatnich elementów projektu. Szkoda stracić tydzień pracy.
Pytanie ogólne, czy przy tak nieprzewidywalnym zachowaniu programu warto się w ogóle uczyć jego obsługi, co nie jest proste bez instrukcji.
Dziekuję.
Attachments
Napinacz taśmy.FCStd
(1.07 KiB) Downloaded 84 times
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: A2 plus

Post by PrzemoF »

Podaj wersję FreeCADa. Jeżeli widzisz dziwne zachowanie to pisz na forum. FreeCAD to nie jest pakiet za którym stoi 2000 osób, które sprawdzają wszystko co się da - proszę o zgłaszanie błędów. To Twój udział w poprawianiu FreeCADa.

Instrukcja jest, tylko, trzeba pomóc ją przetłumaczyć na polski: https://wiki.freecadweb.org/Manual:Introduction/pl
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: A2 plus

Post by PrzemoF »

sp36 wrote: Sun Jun 07, 2020 6:37 am Witam

W załączonym pliku rolka jest wykonana jako jeden obiekt, podobnie element do którego chcę ją zamocować.[..]
Załączony plik jest pusty. Jakies komunikaty na konsoli były?
sp36
Posts: 32
Joined: Thu Feb 27, 2020 7:50 am

Re: A2 plus

Post by sp36 »

Znowu coś dziwnego plik się nie zapisał

Mam tylko efekt po zaimportowaniu czyli rozjechane elementy, których nie idzie poskładać.

Jeśli mowa o błędach to program żyje swoim życiem, nie wiem co się stanie, co się zapisze a co nie. Mam kilka elementów na ekranie, przesuwam jeden a inne zmieniają pozycje. Jest coś połączone funkcją coincident doimportowywuję następny element a poprzednie się rozpadają. Chcę cofnąć operację, część się cofnie a część nie.
Wersja programu to 0,18 pobrany z legalnej strony.

Dziękuję za zainteresowanie
Attachments
Napinacz taśmy.FCStd
(23.3 KiB) Downloaded 79 times
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: A2 plus

Post by arturromarr »

Jeśli dobrze rozumiem, że importujesz i eksportujesz elementy, pracując z A2plus jest to nieprawidłowe działanie.
Elementy złożenia dodaje się ikonką: "Add a part from an external file to to the assembly".
Następnie nadaje się relację między nimi.
Na koniec zapisujemy plik z nową nazwą (nie eksportujemy). Wtedy ten nowy plik możemy dodać do kolejnego wyższego złożenia (ale też nie importować).
Załącz te dwa elementy, jako osobne pliki to Ci pokarzę jak je złożyć.
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: A2 plus

Post by PrzemoF »

sp36 wrote: Sun Jun 07, 2020 11:26 am [..] Wersja programu to 0,18 pobrany z legalnej strony.

Dziękuję za zainteresowanie
Przeczytaj baner u góry i przyslij pełną wersję. To oczywiście nic nie zmieni, ale tak dla porządku gdybyś znalazł jakiś błąd to się przyda.
sp36
Posts: 32
Joined: Thu Feb 27, 2020 7:50 am

Re: A2 plus

Post by sp36 »

Elementy złożenia dodaje się ikonką: "Add a part from an external file to to the assembly".
Następnie nadaje się relację między nimi.
Robię dokładnie tak. Muszę tylko jeśli dobrze rozumiem za każdym razem zapisywać pod nową nazwą.

Zobaczymy czy to rozwiąże problem rozpadających się złożeń.

Dziękuję za pomoc.
Post Reply