Tekstury ze Slice apart

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
User avatar
mzagozdzon
Posts: 14
Joined: Wed Feb 21, 2018 9:34 pm

Tekstury ze Slice apart

Post by mzagozdzon »

Dzień dobry
Pytanie kieruję do osób które mają wiedzę dotyczącą nakładania tekstur na obiekty w Freecad. Mam potrzebę "pocięcia" płyty konkretnie kamiennej płyty która posiada na powierzchni określony rysunek [użylenie]. Chcę to zrobić po to aby poszczególne wycięte elementy móc potem złożyć ze sobą tak aby użylenie z jednej płyty estetycznie przechodziło na użylenie w drugiej płycie.
Czyli co chcę od Freecad. Przykład:
1. Rysuję sześcian o wymiarach 2000x1500x20[mm].
2. Na ścianę 2000x1500[mm] wrzucam teksturę którą jest zdjęcie rzeczywistej płyty z rzeczywistym użyleniem.
3. Skaluję teksturę tak aby uzyskać rzeczywistą proporcję/wymiary i ułożenie względem płyty.
4. Tnę tak przygotowaną bryłę z teksturą używając opcji Slice_apart - podział dotyczy też tekstury.
5. Tak uzyskane elementy jako oddzielne bryły mogę potem dalej obrabiać - fazować, zaokrąglać i łączyć z pozostałymi obrobionymi bryłami.

ważne jest żeby na wybraną płaszczyznę pierwotnej bryły wrzucić teksturę którą można obracać i wyskalować [tą teksturę] a potem tak przygotowaną bryłę z nałożoną teksturą podzielić i uzyskanymi elementami/bryłami móc manipulować bez zmiany tekstury na konkretnym elemencie/bryle.

Taką funkcjonalność ma Skechup ale to nie freeware i ma mniej funkcjonalności niż Freecad dlatego szukam rozwiązania we Freecad.
Będę wdzięczny za pomysły.

pozdrawiam\M
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: Tekstury ze Slice apart

Post by PrzemoF »

Nie jestem pewien czy jest to możliwe, ale zapytam na głównym forum.

Edit: https://forum.freecadweb.org/viewtopic.php?f=8&t=47546
Post Reply