Jak zrobić, jak narysować...

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Marek_Sp
Posts: 91
Joined: Tue Oct 02, 2018 7:35 pm

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by Marek_Sp »

Więcej elementów będzie jako całość, poćwiczę kopiuj wklej i zobaczymy co z tego wyjdzie ale oprócz tego muszę zaprojektować mocowanie kamerki FPV mocowanej do kadłuba szybowca i tu zapytam jak odwzorować krzywiznę kadłuba bo pomysłem sobie ze zrobię szablon z tektury potem fotografia ale jak przenieść obraz na sketcher ?
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by arturromarr »

Możesz skorzystać ze środowiska Image. Są tam narzędzia do wstawiania grafiki w przestrzeni roboczej.
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by kwahoo »

arturromarr wrote: Wed Oct 14, 2020 7:37 am
Zastanawiam się czemu, cały czas powstają nowe niekompatybilne dodatki ASSEMBLY, zamiast jednego rozwijanego jak inne dodatki? Były już: ASSEMBLY, ASSEMBLY2,A2PUS, ASSEMBLY3 i teraz ASSEMBLY4. Czy to jest pisane ciągle od początku, przez inne osoby?
To tak:
Assembly - pierwsze podejście (C++) pisane przez Jürgena. Nie pracuje on już nad FreeCAD-em i pewnie nikt nie wie jak to działa.
Assembly2 - rozwiązanie tymczasowe w Pythonie, gdy było wiadomo, że napisanie pełnoprawnego modułu potrwa bardzo długo
Assembly2plus - j.w. tylko z usunięciem wielu problemów w/w. Powstał jako fork Assembly2, ale nie jest z nim kompatybilny.

No i teraz mamy całą gałąź LinkStage3 i dwa oparte o nim moduły: Assembly3 i Assembly4. Zmiany w Linkstage3 są tak duże względem "normalnego" FreeCAD-a, że w zasadzie można mówić o FreeCAD 2.0. Dotyczą łączenia części (Link/Xlink), silnika wyrażeń, nazewnictwa topologicznego (koniec z sypaniem się referencji po usunięciu/podzieleniu krawędzi), renderingu OpenGL (ogromny wzrost wydajności), dostosowywania interfejsu.

Assembly3 i 4 korzystają z nowości w LinkStage3 i ich rozwój częściowo się pokrywa. Nie są dla siebie tyle konkurencją co się uzupełniają. A3 przypomina złożenia z komercyjnych programów CAD, szczególnie te z więzami kinematycznymi. Cała kinematyka jest w czasie rzeczywistym rozwiązywana przez solwer (Solvespace lub inny).
A4 nie potrzebuje solwera, opiera się o wiązanie lokalnych układów współrzędnych oraz silnik wyrażeń. Taki układ może być postawiony na ścianie, krawędzi, szkicu. Przez to trudniej symulować ruch mechanizmów, ale moduł jest znacznie mniej zasobożerny i pozwala na budowanie ogromnych (AFAIK) złożeń, które są bardzo stabilne. Podobno wielu użytkowników jest zachwyconych A4, stawiając go ponad A3 a nawet ponad komercyjnymi programami CAD.

Dużą różnicą A3 i A4 w stosunku do A2 i A2+ jest to, że złożenie tylko przywołuje części, a nie kopiuje je. Z tego wynikają 2 rzeczy:
1. Oszczędność zasobów, jedna część może być w wielu złożeniach jednocześnie.
2. Modyfikacja części, zmieni ją też w złożeniu.
Każdemu wg potrzeb, jeśli chciałbym zbudować silnik spalinowy to użyłbym A3, jeśli wieżę Eiffela to A4.
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by arturromarr »

Fajnie wyjaśniłeś sytuację w złożeniach, dziękuje. Z punku widzenia użytkownika wyglądało to, jakby brakowało zarządzania tym środowiskiem i kręciło się w kółko, zamiast rozwijać.
Skoro A3 i A4 tak różnią się w podejściu do tematu i mogą się uzupełniać, to powinny inaczej się nazywać bez cyfry. Teraz to wygląda jakby 4 była, kontynuacją 3 i miała ją zastąpić.
Od początku mojego zainteresowania FC kibicuję Assembly, bo jako inżynier wiem jakie fundamentalne znaczenie ma dla modelowania.
Może ja się wreszcie uformuje i dojrzeje, to będzie dodany do głównej instalacji, a nie jako dodatek.
Fajnie, że tu czasem wyjaśnisz, gdzie zmierza FC, bo nie każdy śledzi angielskie strony naszego forum.
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1174
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by kaktus »

:mrgreen:

Ja jako "ciągły nowicjusz" ciesze się, że są dostępni tacy zaawansowani użytkownicy jak Wy, którzy chętnie w miarę swoich możliwości dzielą się spostrzeżeniami i wspomagają osoby rozpoczynające swoją niekończącą się przygodę z "systemem" FreeCAD.
Tak to prawda, każdy bez względu na to co robi, czym się zajmuje, znajdzie tu coś cennego dla siebie. Taka ogromna elastyczność jest też siłą tego programu.
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
martingx89
Posts: 3
Joined: Sat Oct 24, 2020 5:25 pm

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by martingx89 »

Witam wszystkich, od niedawna zacząłem pracować na FreeCad. Kilka modeli mam za sobą... Napotkałem pierwszy opór. Zamodelowałem sobie słoik. Naszkicowałem sobie zewnętrzne ścianki, zrobiłem obrocik, ale za nic w świecie nie mogę zrobić cienkich ścianek... Generalnie na obrotowych częściach nie mogę tego zrobić... Ktoś wie jak to przeskoczyć, oprócz ręcznego szkicowania...
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by kwahoo »

martingx89 wrote: Sat Oct 24, 2020 6:02 pm Generalnie na obrotowych częściach nie mogę tego zrobić...
Powinno działać, po usunięciu ścianki, gdzie słoik ma otwór. Zobacz mój słoik z załącznika.
sloik.FCStd
(36.12 KiB) Downloaded 125 times
Image
martingx89
Posts: 3
Joined: Sat Oct 24, 2020 5:25 pm

Re: Jak zrobić, jak narysować...

Post by martingx89 »

Już zostało ogarnięte. Okazało się, że w innym module do modelowania części trzeba zrobić thicknesa
Post Reply