zapytanie o wasze zdanie ...

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc

Najlepsze tłłumaczenie B-spline to wg mnie:

Poll ended at Thu May 27, 2021 9:15 pm

1. krzywa B-sklejana
0
No votes
2. krzywa złożona
3
75%
3. krzywa B-spajn
1
25%
 
Total votes: 4
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1183
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by kaktus »

arturromarr wrote: Sun Jul 11, 2021 10:22 pm ...
wdzięczność użytkowników polskiej wersji jest na pewno znaczna.

jakoś nie czuję tego, ale wózek ten ciągnę dalej ...
:roll:
główny temat polskiego forum dalej rozwija się,
w ciągu kilku dni ostatnich dużo zmian dodałem :P
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
dlewczuk
Posts: 29
Joined: Thu Sep 12, 2019 1:21 pm

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by dlewczuk »

kaktus wrote: Sun Aug 08, 2021 8:36 pm
arturromarr wrote: Sun Jul 11, 2021 10:22 pm ...
wdzięczność użytkowników polskiej wersji jest na pewno znaczna.

jakoś nie czuję tego, ale wózek ten ciągnę dalej ...
:roll:
Praca przy rozwoju i promocji darmowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które może nie jest najłatwiejsze i ma swoje wady, jest ciężka.
Ale na pewno dobre tłumaczenie na polski sprawi, że użytkownicy nie będą wyłączali FreeCAD po pierwszym uruchomieniu :D

Wydaje mi się, że FreeCAD jest już coraz bardziej popularny i coraz częściej wykorzystywany. A na pewno, jest już coraz częściej wymieniany jak ktoś szuka darmowego systemu CAD 3D.

Ze swojej strony, w ramach podziękowania, mogę udzielić Ci dostępu do wybranych kursów na https://kursy.akademiacadcam.pl/
Wiem, że FreeCAD znasz, ale może coś innego Cię jeszcze zainteresuje. Jeżeli tak to napisz do mnie prywatną wiadomość.

Kawał dobrej roboty też robią najbardziej aktywni użytkownicy tego forum - PrzemoF, kwahoo, arturromarr (jeżeli któryś z moich kursów okazałby się dla Was interesujący też śmiało piszcie).
W wielu tego typu miejscach (fora, czy teraz bardziej grupy na fb) początkujący użytkownicy są odsyłani do wyszukiwarki i różnie są traktowani.
Tutaj każdy jest traktowany po ludzku i zazwyczaj otrzyma pomoc, nawet jeżeli pytanie się powtarza.
Moim zdaniem to też ma duży wpływ na podejście nowych użytkowników do FreeCAD. Jeżeli ktoś, mimo problemów otrzyma pomoc, nie zrezygnuje tak szybko z używania FreeCAD.
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1183
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by kaktus »

:mrgreen:

Dzięki Damianie, każde dobre słowo w stronę "zespołu" tłumaczy jest cenne i tym bardziej potrzebne. Dodaje sił i motywacji do dalszych "wzmagań".

Tak, Twoje kursy są wartościowe, chyba byłem jednym z pierwszych Twoich kursantów w temacie FreeCAD. ;) Jeśli zrodzi mi się potrzeba poszerzenia wiedzy czy tez umiejętności w oferowanych tematach - zapytam. :idea:

Jednak niesprawiedliwe było by pominięcie innych osób zaangażowanych w projekt, szczególnie tych, z którymi mam przyjemność nadal współpracować. :!:

Jest duża rzesza osób, które przychodzą, robią dobra robotę i odchodzą ... O nich tez musimy pamiętać, bo tez przyczynili się do obecnego sukcesu.

Nie wszyscy z nich obserwują to forum, więc pozwolę sobie wkleić statystyki z platformy Crowdin. Podkreśliłem nicki osób z którymi mam przyjemność współpracować od pewnego czasu. Każdego z nich cenię za otwartość i rady, oraz wiedzę również techniczną, czy tez branżową (tutaj prym wiedzie Artur aka kwahoo).
Często rozmijamy się w swoich poglądach, dotyczących tłumaczeń, jednak dzięki temu powstaje wiele punktów widzenia dających lepszy obraz na daną sprawę. Często trzeba wybrać kompromis pomiędzy tezami czy tez określeniami fachowymi - branżowymi, a takimi, które będą jasne i trafne nawet dla laika (brzydkie słowo ale bardzo trafne), który również potrzebuje użyć "systemu" FreeCAD ( - na przykład ja).
Na forum można tez poczytać o doniesieniach, że FreeCAD jest również wykorzystywany w polskiej edukacji ... :idea:

.

https://imgur.com/5Lz8xta
https://imgur.com/uBOeokL

Wkleję też Damianie link do twojej wypowiedzi na zamkniętej grupie tłumaczy z prezentowanej listy. Jak wspominałem nie wszyscy "z nas" śledzą forum.
Attachments
s2_Firefox_Screenshot_2021-08-14T10-06-29.251Z.png
s2_Firefox_Screenshot_2021-08-14T10-06-29.251Z.png (194.08 KiB) Viewed 4097 times
s1_Firefox_Screenshot_2021-08-14T10-07-19.254Z.png
s1_Firefox_Screenshot_2021-08-14T10-07-19.254Z.png (180.66 KiB) Viewed 4097 times
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
User avatar
kwahoo
Posts: 683
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by kwahoo »

kaktus wrote: Sat Aug 14, 2021 10:36 am (tutaj prym wiedzie Artur aka kwahoo)[/i].
Nie całkiem trafiłeś, ale to nie ważne:D

Nie wiem jak jest z innymi, ale mi ostatnio trochę brakowało czasu, no i niestety też motywacji, żeby więcej się udzielać. Ale staram się zaglądać na forum i w miarę możliwości odpowiadać.

Kiedyś słyszałem o zasadzie 90/9/1 w kwestii twórczości internetowej: 90% czyta, 9% komentuje a 1% tworzy. I pewnie tutaj jest podobnie.
I widziałem też, w anglojęzycznych częściach internetu, że niektórzy maja awersję do forów na phpBB i za nic w świecie nie chcą się na nich rejestrować. I może coś w tym jest, bo np. w tym momencie na tym forum jest 14 osób online, a na Reddicie r/freecad całe 68. Pomimo, że na tym ostatnim wciąż jest 100x mniej treści.
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1183
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by kaktus »

No dobra Adrianie ... :P
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1183
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: zapytanie o wasze zdanie ...

Post by kaktus »

:D

Pora kolejnej konsultacji.

Swego czasu w grupie tłumaczy wałkowany był temat czy tłumaczyć i jak, zwrot non-manifold.

Dyskusja była poważna i wiele wniosła, jednak warto poznać opinię szerszej rzeszy czytelników forum i użytkowników programu FreeCAD. :idea:

Proszę więc o dyskusje. 8-)
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
Post Reply