No active Body - komunikat

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
Qeenty
Posts: 1
Joined: Fri Feb 15, 2019 9:14 am

No active Body - komunikat

Post by Qeenty »

Cześć wszystkim,

jestem nowym użytkownikiem forum i dopiero zaczynam przygotę z FreeCAD. Mam problem z wyskakującym komunikatem No active Body (In order to use PartDesign you need an active Body object in the document. Please make one active (double click) or create one. If you have a legacy document with PartDesign object without Body use the transfer function in PartDesign to put them into a Body).
Po szkicu, gdy chce go wyciągnąć w 3D wyskakuje mi ten komunikat. Gdy mam już element stworzony z brył i chcę teraz zaokrąglić mu rogi też mi wyskakuje ten komunikat.

Pierwszy szkic robiłem zgodnie z tutorialem na yt, ale zatrzymałem się właśnie na wyciąganiu w 3D przez ten komunikat.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

OS: Windows 8.1
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.17.13541 (Git)
Build type: Release
Branch: releases/FreeCAD-0-17
Hash: 9948ee4f1570df9216862a79705afb367b2c6ffb
Python version: 2.7.14
Qt version: 4.8.7
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 7.2.0
Locale: Polish/Poland (pl_PL)
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: No active Body - komunikat

Post by arturromarr »

Prawdopodobnie utworzyłeś szkic nie będąc w menu: Part Design tylko np: Sketcher. Tak utworzony szkic pozwoli się wyciągnąć w części: Part.
Jeśli chcesz go wyciągnąć lub robić coś innego za pomocą poleceń z Part Design to szkic musi należeć do Body.
Możesz utworzyć body z menu Part Design: "Stwórz nową zawartość" i na drzewie przeciągnąć do niej twój szkic, albo utworzyć nowy szkic w części: Part Design wtedy automatycznie utworzy się on w nowym Body. Szkice bez własnego Body można obrabiać w części Part.
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: No active Body - komunikat

Post by arturromarr »

Nie wiedziałem że jest taka platforma: jak peertube.
Fajna sprawa, otwarte miejsce na filmy, idealne dla użytkowników otwartego oprogramowania. :)
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: No active Body - komunikat

Post by PrzemoF »

Ja do niedawne też nie :D Polecam również https://fosstodon.org i oficjalne konto FreeCADa https://fosstodon.org/web/accounts/87209
Post Reply